تبلیغات
نورالزهرا ( س ) - از فاطمه ( س ) با فاطمه ( س ) برای مهدی فاطمه ( س ) / قسمت دوم
نورالزهرا ( س )

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : مجید جعفری

آخرین پست ها

لینکدونی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

از فاطمه ( س ) با فاطمه ( س ) برای مهدی فاطمه ( س ) / قسمت دوم

در باطن آسمانها و زمین چه قرار دارد؟ ملکوت. مَلِک در ملکوت کیست؟! فاطِرُ السَّمَواتِ وَ الْاَرْض. این فاطِرُ السَّمَواتِ وَ الْاَرْض یعنی مَلِک مَلکوتی یعنی، مَلِک باطنی آسمانها و زمین کیست؟ حضرت زهرا(س). با واژگان دیگر می‌خواهیم بگوییم، مجرای فاطریت الله در ملکوت کیست؟ مجرای مُلک ملکوتی الله کیست؟ فاطمه زهرا(س). آنچیز که از مُلک در آسمانها و زمین عیان می‌شود از مجرای وجود این سیزده معصوم(ع) ظاهر می‌شود. و آنچیز که در باطن انجام می‌شود از مجرای وجود فاطمه زهرا(س) اعمال می‌شود. اینجا دیگر واژه "ظاهر می‌شود" را به کار نبریم، "اعمال می‌شود". لیله القدر با توجه به منظر ملک در شب قدر چه می‌شود؟

ما در قرآن می‌خوانیم: إِنَّا أَنْزَلْناهُ فِی لَیْلَةِ الْقَدْرِ وَ ما أَدْراکَ ما لَیْلَةُ الْقَدْرِ چه می‌دانی شب قدر چیست. شب قدر چیست؟ یک جایی در برزخ هست که از آن مکان درباره دنیا باید تصمیم گرفته شود. چون دنیا مکان محدودیت است مکان ظلمتها است هنوز امام(ع) در دنیا آن ظهور باید و شاید را ندارند لذا نمود برزخی دنیا باید به صورت شب باشد. پس مکانی از برزخ که از آنجا باید امورات برای دنیا مقدر شود، باید به صورت "لیل" باشد نه به صورت "یوم". چون یوم نمود برزخی دنیا نیست. بلکه لیل نمود برزخی دنیا است. این اولین مطلب در باره شب قدر. لیلةالقدر یعنی مکانی از برزخ که از آنجا دنیا اداره می‌شود یعنی برج کنترل دنیا در شب قدر ملک کیست؟ در هر زمان یکی از آن 13 معصومی که نام مبارکشان ذکر شد در لیله القدر مَلِک هستند. لیلةالقدر چه شبی است؟ چه زمانی است؟

برج کنترل در فرودگاه در جایی نصب می‌شود که به کل باند از ابتدا تا انتهای باند اشراف داشته باشد. برج کنترل نه درابتدای باند گذاشته می‌شود و نه در انتهای باند! در داخل باند هم گذاشته نمی‌شود! بلکه کنار باند و در زاویه بالا، جایی که به کل باند اشراف داشته باشد. لیلةالقدر برج کنترل دنیا است پس جایش کجاست؟ اول سال است؟! آخر سال است؟! وسط سال است؟! گفتیم که برج کنترل بیرون از باند است لیلةالقدر هم بیرون از دنیا است. برج کنترل را بالا می‌سازند، بیرون از باند و بالا تا اشراف داشته باشد، لیلةالقدر هم بیرون از دنیا و بالاتر از آن است، از موضعی که اشراف داشته باشد. تمام ایام و لیالی سال قمری یعنی حدود 354 روز و شب، تماماً تحت پوشش لیلةالقدر است. باند فرودگاه تماما تحت کنترل برج کنترل است ولی یک قسمت از باند فرودگاه به باند کنترل نزدیک تر است. تمام روزها و شبهای سال قمری درون شب قدر است، تمامش در یک لیلةالقدر برزخی است. در آنجا "یوم القدر" نداریم، یک لیلةالقدر است، بلافاصله وصل می‌شود به یک لیلةالقدر دیگر. مدام شب تکرار می‌شود چرا؟چون دنیا تا یوم الله ظهور، روز نیست شب است8. ولی این لیلةالقدر از لحاظ زمانی به یک نقطه از زمانهای دنیا نزدیک تر است که معمولاً آن موقعیت در ماه رمضان است هر سال هم تفاوت می‌کند. یکسال مثلا شب 18 ماه رمضان است، یک سال شب 19، یکسال شب 27، یک سال شب 21، یکسال هم شب نیمه شعبان. در اوقات مختلف سال تفاوت می‌کند. لیل از این جنبه که پنهان است و روز از این جنبه که آشکار است بر می‌گردد به همان تقسیم بندی اهل بیت(ع). هر جا صحبت از لیل شد یعنی بیشتر به کنترل حضرت زهرا(س) است. بیشتر حاکی از حضرت زهرا(س) است. وقتی صحبت از روز شد یعنی بیشتر بوی دیگر اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را می‌دهد. این ماجرا در دنیا هم هست. یوم الله ظهور به بعد بیشتر بوی امام زمان را می‌دهد قبل از ظهور بیشتر بوی حضرت زهرا(س) را می‌دهد. این را حواستان باشد. چرا می‌گوییم: هر چه ما داریم از حضرت زهرا(س) است. درست است که این را به لحاظ فطرتمان و به لحاظ دلمان می‌گوییم، ولی استناد قرآنی هم دارد، چون مَلِک باطن حضرت زهرا(س) است. هر چیز که در باطن باشد، هر چیز که پشت صحنه باشد، هرچیز که در شب باشد یعنی در حیطه حضرت زهرا(س) است. به نسبت "یوم الله ظهور" ، "شب دنیا" وجود دارد. "یوم ظهور" در حیطة امام زمان(عج) و ـ قبل از آن ـ "شب دنیا" در حیطه حضرت زهرا(س) است، لذا در شب دنیا هر چه بهره می‌بریم از حضرت زهرا(س) است.